Strona 1 z 1

Strony internetowe RWD jak to z nimi jest

: 03 gru 2017, 16:26
autor: adambyczek
Czy na dzień dzisiejszy posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy algorytmy wyszukiwarek premiują takiego typu strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest to wymysł marketingowy agenci interaktywnych, które parają się tworzeniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak postawione pytania uzyskacie w poniższym tekście. Po pierwsze zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Potocznie mówiąc, tego typu strony internetowe, idealnie prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to komputery stacjonarne czy urządzenia typu tablet. Tego rodzaju strony internetowe właściwie wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do rozmiaru ekranu. Responsywne strony internetowe mogą trochę inaczej wyglądać na komputerach stacjonarnych, a jeszcze inaczej na smartfonie. Zwyczajowo na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe mają mniej szczegółów graficznych. Kolejnym istotnym aspektem, który przemawia za posiadaniem takiego typu strony internetowej to fakt, że coraz więcej użytkowników odwiedza strony internetowe na smartfonach. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. A, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Następny powód to pozycja strony internetowej w wyszukiwarce. Responsywne strony internetowe są premiowane przez roboty wyszukiwarek. Szczególnie dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Wystarczy wyszukać tanie strony internetowe i sami jesteśmy w stanie się przekonać, które strony internetowe mają przewagę w wynikach wyszukiwarki. Czy należą do nich strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego typu frazy strony internetowe prezentują jak znaczne są różnice w mocno konkurencyjnych branżach. Agencje interaktywne, które projektują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak istotne jest pozyskanie klientów przez Internet. Rzecz jasna możemy uznać to za niewystarczający argument. Natomiast w dłuższym czasie firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Niedostatek nowych klientów może być w przyszłości poważnym problemem dla każdej firmy, która chce się właściwie rozwijać.

A, więc doradzam każdej firmie rozbudowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak duży. Natomiast możliwe zyski już tak.